İlk muayeneden tüm tedavinizin sonuna kadar genellikle 5-6 kez diş hekiminizi ziyaret etmeniz gerekir. Protez implantların üzerine hemen yerleştirilebiliyorsa genellikle 2 randevu yeterlidir.

Bu randevuların süresi yapılacak tedavilere göre değişmektedir. Kısacası sert ve orta-sert bir kemik yapınız varsa tedavi ortalama 1-2 haftada biter, zayıf bir kemik yapınız varsa 2-5 ayı bulabilir. İmplant yerleştirme cerrahi bir operasyonla yapılır.

Tek bir implant yerleştirilecekse işlem 10 ila 30 dakika arasında sürer. Ameliyat süresi implant sayısı ve hastanın kemik durumuna göre yarım saat ile birkaç saat arasında değişmektedir. Genellikle 3 veya daha fazla diş 2 implant ile değiştirilebilir.

Özellikle çene arka bölgesinde çok sayıda dişin eksik olduğu durumlarda sabit protez yapabilmek için implant sayısının arttırılması gerekmektedir. İmplant tedavisi bölgedeki kemiğin erimesini durdurduğu için bazen implant sayısı bu nedenle artırılabilir.

Ayrıca implantların üzerine sabit porselen kaplamalar uygulanabileceği gibi hasta tarafından çıkarılabilen hareketli protezler de yapılabilmektedir. Tedavi süreciniz başlamadan önce doktorunuz size uygun tasarımı planlayacak ve açıklayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir